MIGRA

Najpierw zrób coś, potem zrób to lepiej, potem lepiej i szybciej – wtedy możesz nazywać się profesjonalistą.

Kalkulator kosztów


Oblicz »

MIGRA AutoGaz

Zajmujemy się profesjonalnym montażem oraz serwisem instalacji gazowych LPG do zasilania pojazdów samochodowych. Montujemy znane ze swojej wysokiej jakości instalacje marki STAG. Firma AC SA – producent systemów LPG marki STAG jest obecnie największą firmą w segmencie instalacji LPG. Sukces rynkowy marki STAG oparty jest na innowacyjnych na skalę światową rozwiązaniach technicznych, które przekładają się na wysoką kulturę pracy silników zasilanych paliwem gazowym, parametry niemal identyczne jak przy zasilaniu benzynowym, a ponadto bezproblemową eksploatację pojazdów.

Czytaj dalej »

Kontakt

Migra Auto-Gaz

Prosta 11

44-200 Rybnik

email. autogazmigra@gmail.com

tel. 888 357 888

Sprawdź jak do nas dojechać

AutoGaz LPG - fakty i mity

Od czasu popularyzacji samochodowych instalcji LPG pojawiło się na ten temat wiele mitów i nieprawdziwych informacji. Pragniemy tutaj rozwiać wątpliwości na temat tych najpopularniejszych.

Utrata mocy

Przy profesjonalnej instalacji LPG utrata mocy waha się między 1% - 3%. Są to tak małe różnice, że są one niezauważalne dla większości użytkowników pojazdów. Trzeba mieć na uwadze że instalacje kiepskiej jakości oraz montowane przez niewykwalifikowane osoby mogą powodować straty mocy w granicach 10% - dlatego należy wybrać dobrą instalację oraz kompetentnego mechanika.

Bezpieczeństwo

Stosowanie instalacji LPG jest ściśle kontrolowane przez prawo. Wymusza ono stosowanie części i materiałów spełniających rygorystyczne normy bezpieczeństwa. Statystyki pokazują iż samochdy z instalacją LPG są tak samo bezpieczne jak pojazdy napędzane benzyną czy ropą.

Kompatybilność

Bardzo niewiele typów instalacji jest w pełni kompatybilna z nowoczesnymi systemami elektronicznymi silników. W zwązku z tym stotsuje się osobne układy zarządzania instalacją LPG - składające się z komputera i sensorów. Działa to na takiej samej zasadzie jak przy standardowych paliwach.

Zużycie silnika

Silniki napędzane LPG wykazują mniejsze zużycie. Spowodowane jest to tym iż gaz jest suchym paliwem i nie powoduje wymywania oleju z cylindrów tak jak paliwo płynne. Czyste spalanie LPG ma również korzystny wpływ na płynną pracę silnika.

Środowisko

Testy wykazały że silnik napędzany LPG wytwarza o 30% mniej szkodliwych emisji niż silnik napędzany tradycyjnym paliwem.